Začínáme...!

Dlouho už jsem přemýšlel, že založím blog a pořád jsem se k tomu nemohl dostat, ale konečně jsem si nějakou tu chvilku našel a blog založil. Už v minulosti jsem měl na WoWResource.eu, ale to bylo v integrovaném systému od IPB a to konkrétně IP.Blog.

Proč vlastně blog?

Občas člověk má nějakou extra myšlenku, o kterou by se rád podělil s ostatnímy, ale prostě nemá prostor, kde by to mohl publikovat a když to napíše na nějakém fóru či v komentáři nějakého článku, tak to velice rychle zapadne mezi kvanta jiného textu a přečte si to ve výsledku pouze pár lidí. Přičemž dle mého názoru je blog na toto dobrý. Samozřejmě, že nejsem fanda takových těch holčíčích blogů, kde si píšou o tom co se jim stalo s barbínama jako např. tento blog - http://anansi.blog.cz/ na který jsem narazil, když jsem se díval na blog.cz, abych si udělal představu jak by měla vypadat úvodní stránka blogu. Každopádně tuhle stránku jsem si za příklad nevzal :).

Co tu vlastně používám?

Následující odstavec platil pro starý blog. Aktuální verze blogu používá Ghost a je hostován jinde.

Jedná se o blogovací systém BlogEngine.NET postavený na ASP.NET technologii, kterou mám víc v oblibě než PHP a proto jsem se rozhodl pro BlogEngine.NET. S tím také souvisí, že jsem musel hledat víc specifický hosting a to konkrétně aspone.cz, který nabízi FREE variantu, která je určitě pro začátek dostačují a pokud budu mít aspoň deset trvalých čtenářu, tak určitě koupím doménu a placenný hosting.

Jsem si vědom, že šablona, kterou jsem si vybral není perfektní a může se něco zobrazovat špatně, ale budu na tom průbězně pracovat a vylepšovat to. Když něco najdete, tak dejte vědět do komentářů.

Co tu vlastně můžete čekat?

Mám v plánu psát o nových technogiích, programovací jazykách, hrách a mnoho dalších věci, ale rozhodně nemám v plánu psát o tom co se děje ve světe, politice apod. tématech.

Myslím, že to pro začátek stačí. Doufám, že můj písemný projev není přílíš hrozný, abyse nedal číst. Každopádně pokud naleznete nějakou chybku, tak o tom určitě napište do komentářu, opravím to.

Tento příspěvek byl původně publikován na starém blogu, který fungoval na jiné doméně.

Tomáš Linhart

Tomáš Linhart

Principal iOS Engineer at Lesson Nine GmbH • Swift & iOS and Mac lover and enthusiast •  • A bit .NET, Android lover...

Read More